کوهیاران

لیست کتاب‌های کوهنوردی  کتاب‌های مهم کوهنوردی جهان در این مقاله   قصد داریم شما را با مهمترین کتاب‌های نگارش شده در حوزه کوهنوردی آشنا کنیم. قطعا

آخرین اخبار

اخبار آموزشی

اخبار آموزشی

برگزاری دوره های آموزشی
اخبار کوهنوردی

اخبار کوهنوردی

دنیای کوهنوردی
عنوان مطلب

هواشناسی کوهستان

شناخت آب و هوا در کوهنوردی
عنوان مطلب

اخبار حوادث

پزشکی کوهستان
عنوان مطلب

اخبارگردشگری

تازه های دنیای گردشگری

کتاب های کوهنوردی

لیست کتاب‌های کوهنوردی 

کتاب‌های مهم کوهنوردی جهان

کتاب‌های مهم کوهنوردی جهان

در این مقاله   قصد داریم شما را با مهمترین کتاب‌های نگارش شده در حوزه کوهنوردی آشنا کنیم. قطعا کوهنوردی با توجه به وسعت و تنوع فعالیت‌هایی که می‌توان در آن به انجام رسانید و همچنین داستان‌ها و رویدادهای شگفت انگیزی که مطرح می‌شوند مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار می‌گیرد. با به روزترین لیست از کتاب‌های کوهنوردی با دکوول همراه باشید. در این مقاله تنها به ذکر عنوان و همچنین توصیفی کوتاه از آن کتاب بسنده خواهیم کرد.


لیست کتاب‌های کوهنوردی جهان

 1. «آناپورنا» نوشته‌ی موریس هرزوگ، به داستان موفقیتمندترین صعود به یک قله‌ی 8000 متری در هیمالیا، یعنی آناپورنا می‌پردازد. این کتاب، داستانی پر از سختی‌ها و ایستادگی در برابر مشکلات است و در تاریخ کوهنوردی نشان‌دهنده‌ی دستاوردی بزرگ است.
 2. «عنکبوت سفید» نوشته‌ی هاینریش هارر، به داستان صعود نخستین کسانی که کوه نوردی به سمت نواحی شمالی کوه ایگر در کوه‌های الپی سوئیس داشتند می‌پردازد. این کتاب داستانی هیجان انگیز و ترسناک درباره‌ی یکی از خطرناک‌ترین کوهنوردی‌های جهان است و نمایانگر شجاعت و مهارت کوهنوران است.
 3. «توییتر ناپدید شدن» نوشته‌ی جان کراکاور، داستانی پر از هیجان و احساسات درباره‌ی فاجعه‌ی سال ۱۹۹۶ در کوه اورست است که در آن هشت کوهنورد در یک روز جان باختند. کراکاور که در آن زمان در کوه بود، شرح تجربیات خود از این فاجعه و پس‌زمینه‌های آن را ارائه می‌دهد.
 4. «کوه‌های زندگی من» نوشته‌ی والتر بوناتی، یک کتاب خود زندگی نویسی از یکی از برجسته‌ترین کوهنوردان تاریخ است. بوناتی یکی از پیشگامان کوهنوردی الپی بوده و کتابش نشان‌دهنده‌ی چالش‌های فیزیکی و ذهنی بسیاری است که وی در صعودهای خود تجربه کرده است.
 5. «با خدا در کوهستان» نوشته‌ی پیتر هیل، یک کتاب خودزندگی نویسی از یکی از برجسته‌ترین کوهنوردان انگلیسی است. هیل در کتابش داستان زندگی و کوهنوردی خود را تعریف می‌کند، از جمله صعودش به قله‌ی اورست و صعود نخستین بار بر فراز قله‌ی پنج‌هزار متری پوناک جانگ در هند.
 6. «مرز بدون قله» نوشته‌ی تام بوایر، یک کتاب دیگر درباره‌ی فاجعه‌ی کوهنوردی اورست سال ۱۹۹۶ است. بوایر در این کتاب، داستان نجات خود و سفر بازگشتی خود را پس از فاجعه‌ی اورست شرح می‌دهد.
 7. «از کوهنوردی تا سریال مرد خانواده» نوشته‌ی گرگ هوارد، به داستان یک کوهنورد سابق که پس از اتفاقاتی که در کوهستان رخ داد، به تبدیل شخصیت و حرفه‌ای متفاوت پرداخت. هوارد در این کتاب، داستان زندگی خود را از کوهنوردی تا بازیگری تلویزیونی تعریف می‌کند.
 8. «خط تیره» نوشته‌ی جو سیمون، به داستان انجام یک صعود خطرناک و بدون پشتوانه به یک قله‌ی ۶۲۰۰ متری در پاکستان می‌پردازد. سیمون در این کتاب داستان تمرین‌های طاقت فرسا و چالش‌های فیزیکی و روحی خود را برای صعود به این قله تعریف می‌کند.
 9. «سالروزهای آخر» نوشته‌ی دیوید رابرتس، یک کتاب پر از احساسات و تجربیات شخصی از کوهنوردی است. رابرتس در این کتاب، داستان زندگی خود را و تلاش‌هایش برای شکستن رکوردهای جهانی صعود به قله‌های بلند را تعریف می‌کند.
 10. «کتاب کوهنوردی» نوشته‌ی استیو هاوس، یک کتاب جامع و جذاب درباره‌ی تکنیک‌های کوهنوردی و صعود به قله‌های بلند است. این کتاب شامل توضیحات دقیقی از مهارت‌های کوهنوردی، تجهیزات مورد نیاز، نکات ایمنی و تجربیات کوهنوردان برجسته‌ی جهان است.
 11. «سه قله‌ی خطرناک» نوشته‌ی دیوید رابرتس، یک کتاب دیگر درباره‌ی صعود به قله‌های بلند است. رابرتس در این کتاب، داستان صعود به سه قله‌ی ۸۰۰۰ متری دنیا را روایت می‌کند که هرکدام از آن‌ها با چالش‌های خودشان روبرو بوده‌اند.
 12. «خدمت به مرگ» نوشته‌ی جان کراکاور، یک کتاب درباره‌ی تجربیات شخصی و نجات جان در قله‌های بلند است. کراکاور در این کتاب، داستان رویارویی با موقعیت‌های خطرناک و نجات جان خود را در قله‌هایی مانند اورست، کیلیمانجارو و کی‌۲ را تعریف می‌کند.
 13. «تمرینات تکنیکال کوهنوردی» نوشته‌ی جانی فورکا، یک کتاب جامع درباره‌ی تمرینات و تکنیک‌های کوهنوردی است. این کتاب برای کوهنوردانی که به دنبال بهبود مهارت‌های خود در کوهنوردی هستند، بسیار مفید است.
 14. «تمرینات فیزیکی کوهنوردی» نوشته‌ی هرشل کوک، یک کتاب درباره‌ی تمرینات فیزیکی و تغذیه مناسب برای کوهنوردان است. این کتاب شامل تمرینات قدرت، انعطاف‌پذیری، استقامت و تعادل است که به کوهنوردان کمک می‌کند تا برای صعود به قله‌های بلند، بدن و ذهن خود را آماده کنند.
 15. «صعود به قله‌های نوین» نوشته‌ی رینه پاسکال، یک کتاب درباره‌ی تکنیک‌های نوین کوهنوردی است. پاسکال در این کتاب، به معرفی تکنیک‌هایی مانند کوهنوردی سرعتی، کوهنوردی یخی، کوهنوردی آزاد و کوهنوردی سنگی می‌پردازد.
 16. «ماجراهای کوهنوردی» نوشته‌ی جان لانگ، یک کتاب درباره‌ی ماجراجویی‌های کوهنوردی و اکتشافات در قله‌های جهان است. لانگ در این کتاب، به معرفی مکان‌هایی مانند قله اورست، کلیمانجارو، کیلیمنجارو و دیگر قله‌های بلند دنیا می‌پردازد.
 17. «پنج مایل آخر» نوشته‌ی جیم بوش، یک کتاب درباره‌ی چالش‌های کوهنوردی و مسابقات کوهنوردی است. بوش در این کتاب، به معرفی چالش‌های صعود به قله‌های بلند مانند اورست، داس، شیشاپانگما و دیگر قله‌های معروف دنیا می‌پردازد.
 18. «صعود به قله‌ی جهان» نوشته‌ی برادران مک‌گوفرن، یک کتاب درباره‌ی تلاش‌ها و ماجراجویی‌های خود برای شکستن رکوردهای صعود به قله‌های بلند است. این کتاب شامل داستان زندگی این کوهنوردان و همچنین برنامه‌های برگزار شده برادران مک‌گروفن می‌باشد.
 19. «زیر قله‌های آفتابگردان» نوشته‌ی جرج مالوری، یک کتاب درباره‌ی تلاش‌هایش برای فتح قله‌های بلند در قاره‌ی آفریقا است. این کتاب شامل ماجراهای جذابی است که مالوری در طول صعود به قله‌هایی مانند کیلیمنجارو، کامرون، انجلسی و دیگر قله‌های آفریقایی داشته است.
 20. «پایین‌تر از صفر» نوشته‌ی جو سیمونز، یک کتاب درباره‌ی ماجراهایش در قله‌های قطب جنوب است. سیمونز در این کتاب، به معرفی مسابقات و صعود به قله‌هایی مانند وینسون، ماکسوئیل کریگ، سوفی، و دیگر قله‌های قطب جنوب می‌پردازد.
 21. «تنها با طبیعت» نوشته‌ی جو آیتز، یک کتاب درباره‌ی ماجراجویی‌هایش در قله‌های بلند و مناطق نامی آمریکایی است. آیتز در این کتاب، به معرفی تجربیات و ماجراجویی‌هایی که در طول صعود به قله‌هایی مانند دنالی، ماکینلی و دیگر قله‌های بلند داشته است، می‌پردازد.
 22. «معبد بلندآسمان» نوشته‌ی جان کرک، یک کتاب درباره‌ی ماجراجویی‌های صعود به قله‌های افغانستان است. کرک در این کتاب، به معرفی مسابقات کوهنوردی در افغانستان و تلاش‌هایش برای فتح قله‌هایی مانند نوشاخر و کوه سرخ می‌پردازد.
 23.  «تبعید شده به پایین» نوشته‌ی راینهولد مسنر، یک کتاب درباره‌ی صعود به قله‌های بلند در کوهستان‌های جهان است. مسنر که خودش یک کوهنورد بلند پرواز است، در این کتاب به تجربیات خود در صعود به قله‌هایی مانند اورست و کی 2 می‌پردازد. او در این کتاب، ماجراهایی را نیز به تصویر می‌کشاند که در طول سفرهایش به ایالات متحده آمریکا، هیمالیا و قطب جنوب داشته است.

کلام آخر

    به عنوان جمع‌بندی، کتاب‌های مرتبط با کوهنوردی از جمله بهترین مبادی برای یافتن اطلاعات درباره‌ی تجربیات و ماجراجویی‌های کوهنوردان برتر جهان هستند. همچنین، خواندن این کتاب‌ها می‌تواند برای علاقه‌مندان به کوهنوردی و سفر به مناطق کوهستانی، خصوصاً افرادی که به دنبال تحول و تجربه‌های جدید هستند، بسیار جذاب و الهام‌بخش باشد

مطالب مرتبط:
لایک : 0
کد امنیتی رفرش

کوهنوردی

آرشیو
کوه ها

معروف ترین کوه های ایران

معرفی کوه های ایران

قله ها

قله دماوند

راهنمای صعود به قله دماوند

قله های ایران

قله علم کوه

علم کوه یا کی 2 ایران

عنوان مطلب

قله سبلان

قله سبلان عروس قله های ایران

عنوان مطلب

قله توچال

راهنمای کامل صعود به قله توچال

آموزشی

آرشیو
عنوان مطلب

اصلاحات کوهنوردی

کوهنوردی به زبان ساده

عنوان مطلب

آموزش های کوهنوردی

مراحل کوهنوردی

عنوان مطلب

تغذیه در کوهستان

آموزش های کوهنوردی

عنوان مطلب

بهمن شناسی

کوهنوردی در زمستان

عنوان مطلب

گره های کوهنوردی

انواع گره کوهنوردی

لوازم و تجهیزات

آرشیو
عنوان مطلب

باتون کوهنوردی

لوازم انفرادی و گروهی

عنوان مطلب

ساعت ارتفاع سنج

ابزار مسیر یابی

عنوان مطلب

کاپشن کوهنوردی

لباس کوهنوردی

عنوان مطلب

طناب کوهنوردی

لوازم و تجهیزات کوهنوردی

عنوان مطلب

کارابین کوهنوردی

لوازم و تجهیزات کوهنوردی

کوهنوردی درجهان

آرشیو
همالیا نوردی

کوه های جهان

معرف ترین کوه های جهان

عنوان مطلب

قله اورست

اورست بام دنیا

عنوان مطلب

قله K2

کی2 دومین قله بلند جهان .

عنوان مطلب

قله انا پورنا

قله انا پورنا کجاست

عنوان مطلب

قله راکاپوشی

راکاپوشی کجاست

کوهنوردان ایران

آرشیو
عنوان مطلب

فاتحان اورست

فاتحان ایرانی قله های ۸۰۰۰ متری

کوهنوردان جهان

آرشیو
عنوان مطلب

فاتحان اورست

فاتحان قله های ۸۰۰۰ متری

عنوان مطلب

رینهولد مسنر

کوهنوردان جهان

عنوان مطلب

یژی کوکوچکا

کوهنوردان جهان

عنوان مطلب

نیرمال پورجا

اعجوبه دنیای کوهنوردی

عنوان مطلب

سیمونه مورو

کوهنوردان جهان

جاذبه ها ایران

آرشیو
جاذبه ها ایران

محبوب ترین جاذبه های ایران

جاذبه های دیدنی ایران

عنوان مطلب

جاذبه های طبیعی ایران

آبشارها،غارها،

عنوان مطلب

جاذبه های تاریخی ایران

موزه ها،ابنیه ها

جاذبه های تفریحی

جاذبه های تفریحی

پارک ها،فرهنگسراها،بازار ها

سایرجاذبه ها

سایرجاذبه ها

روستاها ،آداب و سوم

سیروسفر

آرشیو
کوه ها

راهنمای گردشگری

راهنمای سفر به مقاصد گردشگری

تهران گردی

تهران گردی

راهنمای کامل تهران گردی

راهنمای گردشگری

راهنمای سفر به اصفهان

دیدنی های اصفهان

راهنمای گردشگری

راهنمای سفر به کرمانشاه

دیدنی های کرمانشاه

راهنمای گردشگری

راهنمای سفر به شیراز

دیدنی های شیراز

گردشگری

آرشیو
باستانی

ایران گردی

> اماکن دیدنی ایران «

راهنمای گردشگری

جهان گردی

اماکن دیدنی جهان

راهنمای گردشگری

گردشگری ورزشی

گردشگری سلامت .

راهنمای گردشگری

جنگل نوردی

> اکوتوریسم

راهنمای گردشگری

گردشگری باستانی

گردشگری موزه ها

سفرنامه

آرشیو
عنوان مطلب

گزارش برنامه ها

برنامه های کوهنوردی

عکاسخانه

آرشیو
عنوان مطلب

اصلاحات کوهنوردی

کوهنوردی به زبان ساده

عنوان مطلب

آموزه های کوهنوردی

مراحل کوهنوردی

عنوان مطلب

آموزه های کوهنوردی

تغذیه در کوهستان

عنوان مطلب

آموزه های کوهنوردی

گره کوهنوردی

سفرنامه

پربازدیدترین مطالب